Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz 1:2

I Liga - Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz 1:2
Widzów: 1 800
Bramki: Ostalczyk (73) - Zawistowski (6), Błąd (7)
Cena biletu: 20 zł

Ostatni weekend sierpnia postanowiłem spędzić nad naszym morzem, w mieście z najładniejszą (w mojej ocenie) polską plażą - Świnoujściu. Niestety w sobotę pogoda "załamała się" i pojedynek w ramach rozgrywek I ligi pomiędzy miejscową Flotą  a Zawiszą Bydgoszcz musiałem oglądać przy zachmurzonym niebie i przelotnie padającym deszczu.
Zawisza rewelacyjnie zaczął spotkanie - dwie ładne przeprowadzone kontry w pierwszych 7 minutach  zakończyły się zdobyciem bramki.
Z upływem czasu gry coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze ale ich akcje najczęściej kończyły się na dobrze grającej obronie bydgoszczan.
Tuż przed przerwą drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany zawodnik Floty - Kieruzel.
Mimo gry w niepełnym składzie to Flota była drużyną dyktującą warunki gry w drugiej odsłonie spotkania. Kilkakrotnie ambitnie grającym "Wyspiarzom" niewiele brakowało do ulokowania piłki w bramce przeciwnika. W końcu ich trud został wynagrodzony a kontaktowego gola strzelił Ostalczyk. W końcówce Flota jeszcze mocniej przycisnęła ale tego dnia na więcej nie było jej stać.
Co ciekawe do przebiegu wydarzeń na boisku dostosowali się licznie przybyli na spotkanie kibice gości. W pierwszej połowie dobrze dopingowali swoją drużynę by w drugiej przez długi czas zaniechać wspierania Zawiszy. Dopiero w końcówce meczu kiedy wynik był sprawą otwartą ponownie zaczęli prowdzić doping, niestety często posiłkując się wulgarnymi epitetami wobec drużyny przeciwnej.

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Warta Poznań - Piast Gliwice 1:3

21 sierpnia 2011 r. Poznań
I Liga - Warta Poznań - Piast Gliwice 1:3
Widzów: 2 800
Bramki: Gajtkowski (2) - Podgórski (33, 90), Cicman (53)
Cena biletu: 15 zł
Od poprzedniej rundy wiosennej Warta w roli gospodarza występuje na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Wymiana murawy na powyższym obiekcie sprawiła, że Warta pierwszy mecz w Poznaniu musiała rozgrywać na swoim dawnym stadionie.
Naszpikowany znanymi zawodnikami zespół gospodarzy po 4 kolejkach miał na koncie zaledwie 5 punktów (wszystkie zdobyte na wyjeździe w tym na stadionach obu spadkowiczów z ekstraklasy). Z pewnością włodarze Warty liczyli na pokaźniejszą zdobycz, tym bardziej że klub w przyszłym roku obchodzić będzie 100-lecie istnienia i wszystkim marzył się powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Warty. Ładnym strzałem głową w 2 minucie Gajtkowski otworzył wynik meczu. Później jednak do głosu doszli gracze z Gliwic.
Wyrównanie stanu gry przyniósł skutecznie egzekwowany rzut karny.
W drugiej połowie odnotowałem kilka dogodnych sytuacji dla obu drużyn. Jednak piłka w siatce znajdowała się wyłącznie po strzałach piłkarzy Piasta, którzy ostatecznie zwyciężyli w Poznaniu 3:1.

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 1:0

20 sierpnia 2011 r. Łódź
T-Mobile Ekstraklasa - Widzew Łódź - Polonia Warszawa 1:0
Widzów: 6 600
Bramka: Okachi (47)
Cena biletu: 26 zł
Dopiero w czwartej kolejce obejrzałem mecz naszej ekstraklasy. W tym celu udałem się do Łodzi gdzie miały spotkać się drużyny, które w obecnych rozgrywkach nie zaznały goryczy porażki.
Pierwsze minuty należały do Łodzian, którzy przeprowadzili kilka groźnych akcji. W 13 minucie spotkania faulowany w polu karnym został jeden z zawodników Widzewa. Sędzia bez wahania wskazał na wapno ale Broź nie wykorzystał jedenastki.
Później gra "siadła", choć Widzew przeprowadził jedną niezłą akcję ale Riski minął się z piłką.
W przerwie trener Widzewa dokonał jednej zmiany - na plac gry został oddelegowany nowy nabytek Princewill Okachi. Już w pierwszej akcji Nigeryjczyk zachował najwięcej zimnej krwi - w dużym zamieszaniu w polu bramkowym Polonii zdołał umieścić piłkę w siatce.
Później już nie wiele ciekawego działo się na stadionie i Widzew odniósł zasłużone pierwsze zwycięstwo w sezonie.