I Liga - Warta Poznań - Piast Gliwice 1:3
Widzów: 2 800
Bramki: Gajtkowski (2) - Podgórski (33, 90), Cicman (53)
Cena biletu: 15 zł
Od poprzedniej rundy wiosennej Warta w roli gospodarza występuje na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Wymiana murawy na powyższym obiekcie sprawiła, że Warta pierwszy mecz w Poznaniu musiała rozgrywać na swoim dawnym stadionie.
Naszpikowany znanymi zawodnikami zespół gospodarzy po 4 kolejkach miał na koncie zaledwie 5 punktów (wszystkie zdobyte na wyjeździe w tym na stadionach obu spadkowiczów z ekstraklasy). Z pewnością włodarze Warty liczyli na pokaźniejszą zdobycz, tym bardziej że klub w przyszłym roku obchodzić będzie 100-lecie istnienia i wszystkim marzył się powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Warty. Ładnym strzałem głową w 2 minucie Gajtkowski otworzył wynik meczu. Później jednak do głosu doszli gracze z Gliwic.
Wyrównanie stanu gry przyniósł skutecznie egzekwowany rzut karny.
W drugiej połowie odnotowałem kilka dogodnych sytuacji dla obu drużyn. Jednak piłka w siatce znajdowała się wyłącznie po strzałach piłkarzy Piasta, którzy ostatecznie zwyciężyli w Poznaniu 3:1.