piątek, 3 sierpnia 2012

Legia II Warszawa - KS Polkowice 2:4

1 sierpnia 2012 r. Sulejówek
Puchar Polski - Legia II Warszawa - KS Polkowice 2:4
Bramki: Michalak (74), Kurowski (87) - Bartków (46), Krysian (90), Kwaśniewski (117), Bryła (120)
Widzów: 300

Na mecz 1 rundy Pucharu Tysiąca Drużyn udałem się ponownie do Sulejówka, gdzie swoich pucharowych rywali podejmuje grająca na co dzień w Młodej Ekstraklasie Legia Warszawa. Po dwóch zwycięstwach w wymiarze 2:1 z drużynami z województwa lubelskiego młodzi legioniści mieli zmierzyć się z drugoligowym KS Polkowice, w składzie którego obecnie przebywa duża liczba zawodników, która w poprzednim sezonie występowała w Młodej Ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin.
Pierwsza połowa była bardzo senna i praktycznie nic ciekawego w tym czasie nie wydarzyło się na boisku. Po przerwie już w pierwszej akcji padł gol dla gości, przy dużym udziale bramkarza Legii. Później zawodnik z Polkowic z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i po strzale głową Michalaka nastąpiło wyrównanie stanu gry. Kiedy w końcówce po indywidualnej akcji Kurowskiego Legia zdobyła bramkę wydawało się, że trzeci mecz w pucharze piłkarze z Warszawy rozstrzygną na swoją korzyść. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry goście wyrównali a w dogrywce po dwóch bramkach ze stałych fragmentach – najpierw z rzutu wolnego później z karnego, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W kolejnej rundzie KS Polkowice zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.