poniedziałek, 4 czerwca 2012

Orlicz Suchedniów - Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:1

3 czerwca 2012 r. Suchedniów
III Liga Małopolska - Świętokrzyska - Orlicz Suchedniów - Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:1
Bramki: Kubiec (26), Armata (61) - Batko (87)
Cena biletu: 10 zł
Widzów: 100

Koniec sezonu - jednym radość, drugim łzy. Tym razem postanowiłem udać się na obiekt zespołu, który musi przełknąć gorycz degradacji. W III lidze grupy małopolsko-świętokrzyskiej ostatni mecz na swoim stadionie rozgrywał Orlicz Suchedniów. Przeciwnikiem tego dnia była zajmująca 4 miejsce w tabeli Szreniawa Nowy Wiśnicz.
Orlicz z honorem chciał pożegnać się z III ligą i pierwsza połowa toczyła się pod jego dyktando. W 26 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył kapitan zespołu - Kubiec. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy - Targowski. To wydarzenie miało wpływ na przebieg drugiej odsłony spotkania. Goście ruszyli do ataku a Orlicz nastawił się na grę z kontry. W 61 minucie w okolicach pola karnego faulowany został jeden z zawodników gospodarzy. Rzut wolny wykonywał Armata, który ładnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Szreniawy. Dalsze minuty gry to napór gości, których ostatecznie stać było jedynie na zdobycie honorowego gola autorstwa Batko.