Sparta Rejowiec Fabryczny - Opolanin Opole Lubelskie 3:1

IV Liga Lubelska - Sparta Rejowiec Fabryczny - Opolanin Opole Lubelskie 3:1
Bramki: Ziętek (45), Głowacki (55), Drzewicki (81) - Fliszkiewicz (5)
Widzów: 100
Cena biletu: 5 zł

Zawsze staram się obejrzeć w rundzie przynajmniej jeden mecz w Rejowcu Fabrycznym. W tej rundzie z różnych względów wypadło na ostatni mecz Sparty w roli gospodarza,. Przeciwnikiem był solidny Opolanin Opole Lubelskie. Tym samym zatoczyłem niejako koło bo w 2013 r. oglądałem w Rio pierwszy i ostatni oficjalny mecz w roku. Niestety Sparta w tym sezonie bardzo słabo radzi sobie w lidze – w 13 kolejkach zdobyła zaledwie 15 punktów, notując przy okazji aż 8 porażek. Najbardziej zawodzi najmocniejszy w ostatnich latach punkt zespołu defensywa – już po 13 kolejkach na koncie strat jest więcej bramek niż w całym poprzednim sezonie. Dodatkowo w dotychczasowych potyczkach z Opolaninem Sparta nie odniosła ani jednego zwycięstwa –trzykrotnie padał remis a raz 3:2 wygrał przeciwnik. Tak więc pełen obaw udałem się na mecz. Początek meczu potwierdził moje obawy – już w 5 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego goście objęli prowadzenie. Potem też nie wiało optymizmem z boiska ale od 30 minuty spotkanie przybrało właściwy obrót. Sparta zaczęła atakować i choć gościom długo udało się wychodzić z opresji obronną ręką, to jednak akcja z ostatniej minuty pierwszej połowy przyniosła upragnioną bramkę. Wyraźnie dodała ona sił gospodarzom bo w drugiej połowie Sparta wreszcie zagrała tak jak jej kibice tego oczekują. Najważniejsze, że dwukrotnie jej akcje zakończyły się zdobyciem bramki i ważne trzy punkty zespół może dopisać do swojego konta. W najbliższy weekend ostatni akord tej jesieni – mecz na ciężkim terenie w Rykach z tamtejszym Ruchem. Już raz Sparta wywiozła z Ryk trzy punkty więc miejmy nadzieję że tym razem historia się powtórzy i trzy oczka zgarnie zespół z mojej miejscowości.